Cvičení na velkém míči (Helena Jarkovská)

Pro všechny, kteří chtějí zdravě, zábavně a bezpečně cvičit na gymnastickém míči v domácím prostředí, je připravena nejnovější publikace známé autorky a propagátorky fitness. Tentokrát pro vás připravila zásobník 95 cvičení s dalšími téměř 150 možnými obměnami pro správné držení těla, k posilování problémových partií a k protahování zkrácených svalů. Balanční míč je ideálním a dokonalým náčiním, které Vás donutí rozvíjet všechny pohybové schopnosti, zejména pohyblivost, koordinaci a rovnováhu. Již samotné sezení na míči zlepšuje správné držení těla a posiluje svaly v oblasti bederní páteře. Cvičení zvládne každý bez rozdílu věku a je určeno i těm, kteří začínají mít problémy se zády v důsledku ochabování svalstva celého těla. V závěru knihy jsou z uvedených cvičení sestaveny tři ukázkové programy – pro začátečníky, pro pokročilé a jeden speciální pro těhotné.

Tip: chcete-li si koupit i gymnastický míč, klikněte zde!

Cvičení na velkém míči (Helena Jarkovská) (sleva 5 %)
balení druh běžná cena cena pro vás počet kusů  
1 ks neuvedeno 369 Kč 352 Kč
minusplus

Našli jste kdekoliv lepší cenu? Klikněte zde a dáme Vám nižší!

Tweet

Informace výrobce (Cvičení na velkém míči (Helena Jarkovská), Nakladatelství Grada):

Základní údaje o knize:

  • úplný název: Cvičení na velkém míči
  • autor: Helena Jarkovská
  • nakladatelství: Grada
  • rok vydání: 2007
  • počet stran: 182
  • rozměr: 162 x 245 mm
  • typ: brožovaná bez přebalu lesklá

Autoři:

Mgr. Helena Jarkovská (8. 3. 1945)

Helena Jarkovská absolvovala v roce 1969 FTVS UK, specializace sportovní a rekreační gymnastika. Je zakladatelkou a propagátorkou českého aerobiku (od roku 1983), zakladatelkou a ředitelkou České školy aerobiku a České školy indoorcyclingu akreditované při MŠMT ČR. Napsala knihu Aerobní gymnastika vydanou v roce 1985 v nakladatelství Olympia a je spoluautorkou knihy Gymnastika pro moderní ženu z roku 1990. V roce 2005 připravila spolu se svou dcerou Markétou publikaci Posilování a v roce 2007 se stala bestsellerem její kniha Cvičení na velkém míči. Dále vytvořila deset odborných i komerčních metodických příruček, autorsky se podílela na televizních programech Cvičme v rytmu a vydala 4 videokazety s tematikou aerobní gymnastika. Helena Jarkovská zorganizovala 300 odborných seminářů, určených instruktorům aerobiku a podílela se na organizaci dvaceti mezinárodních seminářů o aerobiku v České republice a pěti českých a moravských kongresů o aerobiku. Působila jako lektorka školení instruktorů v Itálii, ve Švýcarsku a v Německu. Od roku 1972 pracovala v oblasti tělovýchovných služeb ve Sportpropagu ČÚV ČSTV, v letech 1987-89 v TJ Tatra Smíchov. Od roku 1990 je majitelkou Fit klubu H. Jarkovské v Praze 7 a specializuje se na aerobní formy cvičení. Teoreticky i prakticky neustále propaguje teorii a praxi všeobecné gymnastiky.


Tip: Inspiraci pro cvičení na nestabilních plochách můžete načerpat i v DVD Cvičení s balančními pomůckami - nejen pro cvičení se Stability Trainerem a overbalem, ale i pro ostatní obdobné pomůcky.

Informace naleznete také v článcích o senzomotorice:

  • Hluboký stabilizační systém
  • Senzomotorika
  • Nestabilní plochy

Související zboží:

-4%

Kompenzační cvičení (Marta Bursová)

Marta Bursová
Uvolňovací, protahovací a posilovací léčebné cvičení. Zbavte se bolestí zad!

1 ks

běžně: 196 Kč

u nás: 188 Kč

Klíčová slova pro Cvičení na velkém míči (Helena Jarkovská) (Nakladatelství Grada):

cvičení na velkém míči, gymball, gymbal, ball, míč, fitbal, fitlopta, lopta, gymnic, gymnastic, rehabilitace, relax, , cvičení, trénink, styl, zdravý, zdraví, životní, pohyb, problémy, nemoci, cvičit, posilovna, fitko, fitness, kulturistika, posilovat, posilování, růst, rovnováha, stabilita, balanční disk, podložka, pomůcka, pomůcky, deska, desky, čočka, plošina

Chcete Cvičení na velkém míči (Helena Jarkovská) (Nakladatelství Grada) koupit?

Chcete se na cokoliv zeptat?

Jméno: E-mail:

Nadpis: Upozornit na odpověď:

Otázka:

Kolik je dvě plus dvě? (ochrana proti spamu)

Odesláním dotazu souhlasíte s jeho
zveřejněním na této stránce.

Na otázky odpovídají:

Jiří Surý Jiří Surý
Instruktor fitness, odborník na výživu a posilovací stroje.

Štěpánka Flusserová Štěpánka Flusserová
Mgr. fyzioterapie
3. LF a FTVS, instruktor fitness.

Pavel Provázek Pavel Provázek
Trenér I. třídy TŠ FTVS, majitel Mega Fitness Praha.

Michael Vintr Michael Vintr
Fitness instruktor
II. třídy, osobní trenér.

kurz Cvičení na velkém míči

autor: jana • datum: 23.03.2010

dobrý den.prosím napište mi,kde se mohu zůčastnit kurzu cvičení na míči.děkuji za odpověd.jana

Dobrý den, kurzy Cvičení na velkém míči neprovozujeme, tudíž Vám asi nepomohu, nevím. Nabízíme knihy a DVD o cvičení na velkém míči.

Bosu

autor: Jana • datum: 08.07.2008

Dobrý den,jsem instruktorkou spinningu a mám zájem o další licenci-cvičení na míčích.Prosím,kam se mám na kurz přihlásit? Díky

Dobrý den, přímý dovozce různých gymnastických a rehabilitačních míčů a pomůcek je firma Celeste Trade ( tel. 267912475 nebo www. celeste.cz ) . A Helena Jarkovská určitě pořádá nějaké kurzy zaměřené na cvičení s míčem.

Kurz cvičení na míči

autor: Zdenka • datum: 14.06.2008

Dobrý den. Chtěla bych si udělat kurz na cvičení na balonu. Potřebuji k tomu speciální vzdělání, nebo pouze stačí zabývat se touto problematikou a udělat si někaký kurz či certifikát? Kde je možné tento kurz či certifikát si zajistit? Děkuji za odpověď. Zdenka

Dobrý den, přímý dovozce různých gymnastických a rehabilitačních míčů a pomůcek je firma Celeste Trade ( tel. 267912475 nebo www. celeste.cz ) . A Helena Jarkovská určitě pořádá nějaké kurzy zaměřené na cvičení s míčem.

Velikost míče

autor: Lada Prokopová • datum: 14.11.2007

Přečetla jsem si, že paní Zuzana měří 172 cm jako já a má balon o průměru 65 cm. Ptám se, jestli balon o velikosti 75 cm je ještě pro mou výšku. Poradila mi velikost rehabilitační sestra, tak nevím, zda jsem koupí této velikosti neudělala chybu.

Pokud Vám to poradila rehabilitační sestra, tak k tomu měla nějaký důvod. O žádném DVD bohužel nevím.

prosím o radu

autor: Simona • datum: 18.10.2007

Dobrý večer, chci se zeptat kde se dá udělat trenérský kurz na cvičení s velkými balony. Děkuji

To opravdu nevím. Paní Helena Jarkovská pořádá kurzy aerobiku, tak se informujte u ní.

velikost míče

autor: Zuzana Žampachová • datum: 07.10.2007

Koupila jsem si míč na cvičení 65 cm, a zdá se mi malý, přitom podle tabulek, které jsem si našla by měl být do 180 cm výšky. Měřím 172 cm, jak velký balon bych si teda měla koupit ? Chtěla jsem cvičit hlavně kvůli bolesti zad. Díky za odpověď. Zdraví Zuzana Žampachová

Velikost míče jste zvolila správně. Při správném sedu musí být úroveň kyčelních kloubů o něco výše než úroveň kloubů koleních. Podle tohoto pravidla si míč nafoukněte.

^ Nahoru ^