Overball

Overball slouží k procvičování svalových partií celého těla. Námi nabízený overball má nosnost 120 kg, průměr 26 cm.

Barvu overballu nelze volit. Do poznámky v objednávce můžete napsat barvu, kterou byste preferovali. Bude-li aktuálně skladem, budeme se snažit Vám vyhovět.

Overball (sleva 38 %)
balení druh běžná cena cena pro vás počet kusů  
1 ks neuvedeno 155 Kč 96 Kč
minusplus

Našli jste kdekoliv lepší cenu? Klikněte zde a dáme Vám nižší!

Tweet

Informace výrobce (Overball, -):

Cvičení s malým měkkým míčem – overballem poskytuje zajímavé možnosti pro procvičení všech svalových partií a to jak při protahovacích tak posilovacích cvicích. Overball je měkký míč, průměru 26 cm, který je možno přiloženou trubičkou či ústy nafouknout do požadované velikosti. Můžete cvičit s plně nafoukaným míčem, ale také využívat ke cvičení podhuštěné míče. Míč je nenáročný na údržbu a má dostatečnou nosnost – 120 kg.

INFORMACE:

Lehký, malý, pružný, měkký nafukovací míček Overball byl vyvinut především pro dechová cvičení. Umožňuje zvětšování objemu plic, hlavně u dětí. Další z funkcí bylo zlepšování motoriky ruky, jak po úrazech, tak i u zdravých osob např. při zkracování šlach. Rehabilitace a fyzioterapeuté začali využívat tohoto míčku při nápravném cvičení. Balanční pomůcka, jakou je Overball, zapojuje hluboký stabilizační svalový systém - dno pánevní, šíjové svalstvo, hluboké ohýbače krku a hluboké svaly zádové, které spolu s břišním svalstvem fixují páteř ve správné poloze.

Overball se do fitness center a povědomí instruktorů aerobiku dostal poměrně nedávno. Na našem trhu byla donedávna k dostání pouze útlá brožurka od paní doktorky Dobešové. Novinkou jara 2003 byla pak knížka od známé cvičitelky Heleny Vysušilové, kde jsou cviky vycházející z metody Pilates.

Tato pomůcka se z hlediska účinnosti cviků a téměř dokonalého protažení svalů, které mají při běžném způsobu života tendenci se zkracovat, stává neobvykle populární. Vyplývá to především z rozmanitosti použití, které sahá od fyzioterapeutických zařízení až po domácnost, či dopravní prostředky.

Pro lehký aerobik je ideální nafouknout míček do poloviny až dvou třetin. Čím více jej nafouknete, tím intenzivněji při cvičení zvýrazníte balanční polohy, při kterých se aktivuje hluboký stabilizační svalový systém, cviky jsou pak obtížnější.

Související zboží:

-36%

Overball Top (Ledraplastic)

Kvalitní měkký cvičební rehabilitační míč, k použití také jako zádová opěrka.

1 ks

běžně: 155 Kč

u nás: 100 Kč

Klíčová slova pro Overball (-):

overball, over ball, bal, over, ball, měkký míč, balanční, balance, rovnováha, míč, softbal, softball, gymnic, balanční disk, podložka, pomůcka, pomůcky, deska, desky, čočka, plošina

Chcete Overball (-) koupit?

Chcete se na cokoliv zeptat?

Jméno: E-mail:

Nadpis: Upozornit na odpověď:

Otázka:

Kolik je dvě plus dvě? (ochrana proti spamu)

Odesláním dotazu souhlasíte s jeho
zveřejněním na této stránce.

Na otázky odpovídají:

Jiří Surý Jiří Surý
Instruktor fitness, odborník na výživu a posilovací stroje.

Štěpánka Flusserová Štěpánka Flusserová
Mgr. fyzioterapie
3. LF a FTVS, instruktor fitness.

Pavel Provázek Pavel Provázek
Trenér I. třídy TŠ FTVS, majitel Mega Fitness Praha.

Michael Vintr Michael Vintr
Fitness instruktor
II. třídy, osobní trenér.

Overball

autor: Kamila Horáčková • datum: 23.05.2012

dobry den,měla bych zájem o cca 25 ks overballu do MŠ,můžete mi prosím zaslat cenovou nabídku při tomto odběru?jaky by byl termín dodání?predem děkuji Kamila Horáčková

Dobrý den, Váš požadavek jsem přeposlala kompetentním kolegům, ozvou se Vám na e-mail, který jste zadávala. Děkuji.

Dotaz na průměr míče

autor: Renata • datum: 10.06.2011

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký průměr míče je pro mě vhodný - měřím 162,5 cm.

Dobrý den, overball je malý míč u kterého průměr není závislý Vaší výšce.

overball

autor: Jitka • datum: 05.04.2011

Dobrý den.Bolí mě záda -hlavně ve spánku. Mohl by pomoci tento míček na zpevnění zádových svalů,budu-li ho mít na kancelářské židli nebo je lepší vzduchový polštář?Děkuji.

Dobrý den, zvolila bych nějakou z balančních pomůcek, pokud ji nechcete na cvičení, ale jen na sezení, aspoň že tak. Vybrala bych buď mezi dynairem, nebo za levněji overbalem. Na dynairu sedíte a tělo musí vyvažovat a stále pracovat, overbal položíte za bedra, jen jako podporující prostředek, abyste se extra hodně nechoulila do shrbení.

overball

autor: lýdie • datum: 11.12.2010

Dobrý den, jak velký mám koupit overball pro ženu vysokou 163 cm? Děkuji Mazurová

Dobrý den, overbal není určen pro poměřování velikosti lidí. Je to malý míč využívaný jako pomůcka ke cvičení. Neslouží stejným účelům jako velký gymnastický míč.

owerball

autor: Miluše • datum: 13.11.2009

Prosím o zaslání informace na cvičební míč průměr 65 nehladkého povrchu. děkuji Miluše

Dobrý den, cvičební míč s průměrem 65 cm je určen pro osoby měřící do 175 cm, nosnost záleží na výrobci, většinou však až 300 kg. Vynikající pro trénink hlubokého stabilizačního systému a rehabilitaci, nehladký povrch navíc přidává masážní efekt.

overball

autor: romana • datum: 30.08.2008

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, je-li možné přes Vaše stránky objednat pouze zátku (uzávěr) od míče overballu, míč mám, ale špunt mi náš pes bohužel asi spolkl a míč bez uzávěru mi je skutečně k ničemu Moc děkuji za info(případně cenu) Romana

Bohužel ne.

overball

autor: Tereza • datum: 27.11.2007

Máte na objednání overball v červené barvě (je tedy možné, si barvu vybrat? ) :-) děkuji

Ano je i červený a můžete si i vybrat.

^ Nahoru ^