Cvičení na velkém míči (Helena Jarkovská)

Pro všechny, kteří chtějí zdravě, zábavně a bezpečně cvičit na gymnastickém míči v domácím prostředí, je připravena nejnovější publikace známé autorky a propagátorky fitness. Tentokrát pro vás připravila zásobník 95 cvičení s dalšími téměř 150 možnými obměnami pro správné držení těla, k posilování problémových partií a k protahování zkrácených svalů. Balanční míč je ideálním a dokonalým náčiním, které Vás donutí rozvíjet všechny pohybové schopnosti, zejména pohyblivost, koordinaci a rovnováhu. Již samotné sezení na míči zlepšuje správné držení těla a posiluje svaly v oblasti bederní páteře. Cvičení zvládne každý bez rozdílu věku a je určeno i těm, kteří začínají mít problémy se zády v důsledku ochabování svalstva celého těla. V závěru knihy jsou z uvedených cvičení sestaveny tři ukázkové programy – pro začátečníky, pro pokročilé a jeden speciální pro těhotné.

Tip: chcete-li si koupit i gymnastický míč, klikněte zde!

Cvičení na velkém míči (Helena Jarkovská) (sleva 5 %)
balení druh běžná cena cena pro vás počet kusů  
1 ks neuvedeno 369 Kč 352 Kč
minusplus

Našli jste kdekoliv lepší cenu? Klikněte zde a dáme Vám nižší!

Tweet

Informace výrobce (Cvičení na velkém míči (Helena Jarkovská), Nakladatelství Grada):

Základní údaje o knize:

  • úplný název: Cvičení na velkém míči
  • autor: Helena Jarkovská
  • nakladatelství: Grada
  • rok vydání: 2007
  • počet stran: 182
  • rozměr: 162 x 245 mm
  • typ: brožovaná bez přebalu lesklá

Autoři:

Mgr. Helena Jarkovská (8. 3. 1945)

Helena Jarkovská absolvovala v roce 1969 FTVS UK, specializace sportovní a rekreační gymnastika. Je zakladatelkou a propagátorkou českého aerobiku (od roku 1983), zakladatelkou a ředitelkou České školy aerobiku a České školy indoorcyclingu akreditované při MŠMT ČR. Napsala knihu Aerobní gymnastika vydanou v roce 1985 v nakladatelství Olympia a je spoluautorkou knihy Gymnastika pro moderní ženu z roku 1990. V roce 2005 připravila spolu se svou dcerou Markétou publikaci Posilování a v roce 2007 se stala bestsellerem její kniha Cvičení na velkém míči. Dále vytvořila deset odborných i komerčních metodických příruček, autorsky se podílela na televizních programech Cvičme v rytmu a vydala 4 videokazety s tematikou aerobní gymnastika. Helena Jarkovská zorganizovala 300 odborných seminářů, určených instruktorům aerobiku a podílela se na organizaci dvaceti mezinárodních seminářů o aerobiku v České republice a pěti českých a moravských kongresů o aerobiku. Působila jako lektorka školení instruktorů v Itálii, ve Švýcarsku a v Německu. Od roku 1972 pracovala v oblasti tělovýchovných služeb ve Sportpropagu ČÚV ČSTV, v letech 1987-89 v TJ Tatra Smíchov. Od roku 1990 je majitelkou Fit klubu H. Jarkovské v Praze 7 a specializuje se na aerobní formy cvičení. Teoreticky i prakticky neustále propaguje teorii a praxi všeobecné gymnastiky.


Tip: Inspiraci pro cvičení na nestabilních plochách můžete načerpat i v DVD Cvičení s balančními pomůckami - nejen pro cvičení se Stability Trainerem a overbalem, ale i pro ostatní obdobné pomůcky.

Informace naleznete také v článcích o senzomotorice:

  • Hluboký stabilizační systém
  • Senzomotorika
  • Nestabilní plochy

Související zboží:

Klíčová slova pro Cvičení na velkém míči (Helena Jarkovská) (Nakladatelství Grada):

cvičení na velkém míči, gymball, gymbal, ball, míč, fitbal, fitlopta, lopta, gymnic, gymnastic, rehabilitace, relax, , cvičení, trénink, styl, zdravý, zdraví, životní, pohyb, problémy, nemoci, cvičit, posilovna, fitko, fitness, kulturistika, posilovat, posilování, růst, rovnováha, stabilita, balanční disk, podložka, pomůcka, pomůcky, deska, desky, čočka, plošina

Chcete Cvičení na velkém míči (Helena Jarkovská) (Nakladatelství Grada) koupit?

Chcete se na cokoliv zeptat?

Jméno: E-mail:

Nadpis: Upozornit na odpověď:

Otázka:

Kolik je dvě plus dvě? (ochrana proti spamu)

Odesláním dotazu souhlasíte s jeho
zveřejněním na této stránce.

Na otázky odpovídají:

Michael Vintr Michael Vintr
Fitness instruktor
II. třídy, osobní trenér.

Štěpánka Flusserová Štěpánka Flusserová
Mgr. fyzioterapie
3. LF a FTVS, instruktor fitness.

Pavel Provázek Pavel Provázek
Trenér I. třídy TŠ FTVS, majitel Mega Fitness Praha.

kurz Cvičení na velkém míči

autor: jana • datum: 23.03.2010

dobrý den.prosím napište mi,kde se mohu zůčastnit kurzu cvičení na míči.děkuji za odpověd.jana

Dobrý den, kurzy Cvičení na velkém míči neprovozujeme, tudíž Vám asi nepomohu, nevím. Nabízíme knihy a DVD o cvičení na velkém míči.

Bosu

autor: Jana • datum: 08.07.2008

Dobrý den,jsem instruktorkou spinningu a mám zájem o další licenci-cvičení na míčích.Prosím,kam se mám na kurz přihlásit? Díky

Dobrý den, přímý dovozce různých gymnastických a rehabilitačních míčů a pomůcek je firma Celeste Trade ( tel. 267912475 nebo www. celeste.cz ) . A Helena Jarkovská určitě pořádá nějaké kurzy zaměřené na cvičení s míčem.

Kurz cvičení na míči

autor: Zdenka • datum: 14.06.2008

Dobrý den. Chtěla bych si udělat kurz na cvičení na balonu. Potřebuji k tomu speciální vzdělání, nebo pouze stačí zabývat se touto problematikou a udělat si někaký kurz či certifikát? Kde je možné tento kurz či certifikát si zajistit? Děkuji za odpověď. Zdenka

Dobrý den, přímý dovozce různých gymnastických a rehabilitačních míčů a pomůcek je firma Celeste Trade ( tel. 267912475 nebo www. celeste.cz ) . A Helena Jarkovská určitě pořádá nějaké kurzy zaměřené na cvičení s míčem.

Velikost míče

autor: Lada Prokopová • datum: 14.11.2007

Přečetla jsem si, že paní Zuzana měří 172 cm jako já a má balon o průměru 65 cm. Ptám se, jestli balon o velikosti 75 cm je ještě pro mou výšku. Poradila mi velikost rehabilitační sestra, tak nevím, zda jsem koupí této velikosti neudělala chybu.

Pokud Vám to poradila rehabilitační sestra, tak k tomu měla nějaký důvod. O žádném DVD bohužel nevím.

prosím o radu

autor: Simona • datum: 18.10.2007

Dobrý večer, chci se zeptat kde se dá udělat trenérský kurz na cvičení s velkými balony. Děkuji

To opravdu nevím. Paní Helena Jarkovská pořádá kurzy aerobiku, tak se informujte u ní.

velikost míče

autor: Zuzana Žampachová • datum: 07.10.2007

Koupila jsem si míč na cvičení 65 cm, a zdá se mi malý, přitom podle tabulek, které jsem si našla by měl být do 180 cm výšky. Měřím 172 cm, jak velký balon bych si teda měla koupit ? Chtěla jsem cvičit hlavně kvůli bolesti zad. Díky za odpověď. Zdraví Zuzana Žampachová

Velikost míče jste zvolila správně. Při správném sedu musí být úroveň kyčelních kloubů o něco výše než úroveň kloubů koleních. Podle tohoto pravidla si míč nafoukněte.

^ Nahoru ^