>

Kamikaze

Oblíbený nápoj Kamikaze zvyšuje psychickou výkonnost, podporuje schopnosti koncentrace - působí řadu hodin. Zásadní výhodou přírodních extraktů v porovnání se syntetickými látkami je jejich složení, které zajišťuje komplexní působení - širokospektrální stimulaci.

Kamikaze (Tecfood)
balení   druh běžná cena cena pro vás počet kusů
275 ml   neuvedeno
- oblíbenost: 10/10
35 Kč  32 Kč 
Metodiku hodnocení oblíbenosti najdete zde. Našli jste kdekoliv lepší cenu? Klikněte zde a dáme Vám nižší!

Klikněte pro zvětšení.Kamikaze
Tecfood

Informace výrobce (Kamikaze, Tecfood):

KAMIKAZE

ÚČINKY NÁPOJE

Zvyšuje psychickou výkonnost, podporuje schopnosti koncentrace - působí řadu hodin. Zásadní výhodou přírodních extraktů v porovnání se syntetickými látkami je jejich složení, které zajišťuje komplexní působení - širokospektrální stimulaci.

Použité přírodní stimulanty mají DOMINO EFEKT - po 'nastartování' jednoho procesu dojde k postupnému ovlivnění dalších procesů, což zaručuje prodlouženou stimulaci organizmu. Dodává rychle využitelnou energii a brání vzniku celkové únavy.

Složení nápoje stabilizuje hladinu krevního cukru, a tak zamezuje hypoglykemii, jedné z hlavních příčin psychické únavy vznikající v důsledku psychicky nebo i fyzicky vyčerpávajícího výkonu. Zvyšuje přeměnu tuků na energii a podporuje fyzický výkon. Přeměnou zásobních tuků na energii 'šetří' vnitřní zásoby cukru.

Organizmus zvládne bez výrazné krize vyšší intenzitu zátěže po delší dobu. Proto je KAMIKAZE vhodný jako jeden z nápojů před náročným fyzickým výkonem, prospěje i v jeho průběhu. Podporuje detoxikaci organizmu, protože současně zvyšuje tvorbu moče. Právě proto je objem nápoje zvýšen o celých 100 ml. Tím přispívá k doplnění ztra-cených tekutin.

Zásadně se odlišuje od úzce zaměřených, krátkodobě působících a ve složení vzájemně se opisujících energetických nápojů, které jsou typické přesládlou chutí. Neobsahuje syntetický kofein, chemické konzervační látky, oxid uhličitý.

SLOŽENÍ NÁPOJE

Buvolí tráva (tomka vonná)

Obsahuje vonné látky, především však typ alkaloidu, který se nazývá kumarin (kyselina orto-oxo-skořicová). To je látka se spasmolytickými (protikřečovými), protizánětlivými a bolest tišícími účinky. Je dostatečně účinná, aniž by byla riziková jako podobně působící kyselina salicylová. Snižuje riziko vzniku nepřiměřeného stresu, snižuje svalové napětí a působí proti tvorbě zánětů a bolest provokujících prostaglandinů. Jakmile dojde k poklesu nepřiměřeného svalového tonu a ke psychickému 'zklidnění', zlepší se regulační procesy a normalizuje se činnost nervové soustavy.

Tribulus terrestris

Anglicky Puncture Vine nebo Small Caltrops, česky Kotvičník zemní či Kozí hlava. Obsahuje saponiny, fytosteroly, flavonoidy a glykosidy. Nejúčinnější jsou deriváty cholestanu, ergostanu a spirostanu (z nich vzniká řada látek, mezi jinými diosgenin). Tato bylina je po používána po století jako přírodní lék v zemích jihovýchodní Evropy, a to především v případech 'hormonální nedostatečnosti' u mužů i žen. Je prospěšná při léčbě jater, ledvin a močového traktu. Tradiční čínská medicína tuto bylinu doporučuje mimo již uvedených oblastí také při léčbě všech typů kožních onemocnění. Tribulus stále víc používají sportovci jako účinnou nerizikovou náhradu nelegálních anabolických steroidů. Testování prokázalo pozitivní vliv na regeneraci fyzickou i psychickou, došlo ke zvýšení množství svalové hmoty na úkor tukové.

Tribulus zvyšuje přirozenou produkci testosteronu, luteinizačního hormonu (LH) a folikuly stimulujícího hormonu (FSH) a estradiolu. Tak dojde ke zvýšení síly a vytrvalosti, dokonce se zvyšuje počet spermií. U mužů stejně jako u žen se podávání projeví zvýšením libida, podporou reprodukčních funkcí a ovulace, čili zvýšenou pohotovostí k početí. U žen Tribulus zlepší sexuální funkce a odstraní nepříjemné projevy premenopauzy a menopauzy. Snižuje se rychlost procesu stárnutí, k čemuž přispívá zlepšená funkce jater. Většinou dojde i ke snížení patologicky zvýšené hladiny cholesterolu (cestou jeho zvýšeného využití ve tvorbě steroidních hormonů). Použití Tribulusu v nápoji nepřináší žádné nepříznivé vedlejší účinky. Obsah účinných látek v jednom balení nápoje je podprahový v případě anabolizujících účinků (nedojde k vzestupu množství svalové hmoty), ale je účinná v oblasti podpory libida.

Semena konopí

KAMIKAZE neobsahuje kannabinol, 'lehkou drogu', považovanou některými odborníky a především legislativními orgány za návykovou. V původním návrhu nápoje byl použit extrakt z celé rostliny vytvořený tak, aby si zachoval významně stimulující efekt na mozek a přitom vyhověl přísným normám platným pro EU. V procesu schvalování KAMIKAZE k prodeji se výrobek dostal až do Státního zdravotního ústavu (SZÚ) jako instituci, zabývající se schvalováním léčiv a potravinových doplňků, obsahujících sušené byliny a jejich extrakty. Ten ji doporučil ministrovi zdravotnictví ke schválení. Přes kladný posudek SZÚ nápoj s extraktem z celé rostliny nedostal od MZd povolení k prodeji! Tecfood reagoval na vzniklou situaci tvůrčím způsobem. Nahradil extrakt z celé rostliny extraktem připraveným výhradně ze semen.

Celá rostlina konopí včetně semen však obsahuje 'informaci' zakódovanou v kannabinolu. Ačkoliv tedy není tato 'droga' přítomna v prokazatelném množství (množství je pod hranicí měřitelnosti) informace účinkuje. A to na principu, který lze přirovnat k působení homeopatických léků. Efekt je tak výrazně menší, ale přesto je zaručen, aniž by vzniklo jakékoliv riziko návyku. Mimochodem, kannabinol a jeho deriváty jsou podle mínění expertů ('majoránka' ve formě kouřených sušených listů a 'hašiš' jako kouřená nebo žvýkaná pryskyřice) drogami významně méně návykovými než nikotin a alkohol! Tvrzení, že použití konopí je prvním krokem k zneužití 'tvrdších' drog, je vykonstruované a není podloženo vědeckými studiemi.

Chilli

Prvním předpokladem příznivého efektu je dobrá chuť. Z fyziologického pohledu však nejde pouze o chuťovou atraktivitu, nýbrž o fyziologický efekt. Ten v případě KAMIKAZE začíná již v ústech. Stimulovat je nutné nejenom mozek, ale i chuťové buňky. Tím, že nápoj má specifickou chuť a působí již v ústní dutině, nevzniká pocit 'ulepenosti', snižuje se riziko vzniku zubního kazu u citlivých osob. Chilli současně zvyšuje produkci slin a kromě toho zvýšením prokrvení sliznice ústní dutiny přispívá k možnému zahájení vstřebávání účinných látek již z ústní dutiny. K docílení tohoto efektu je ovšem nutné konzumovat nápoj velmi pomalu a ponechat každý lok krátce v ústech. Chilli obsahuje alkaloid kapsaicin. Navzdory obecnému přesvědčení o 'podráždění' žaludku (především u citlivých osob) se tato látka ukázala jako efektivní v prevenci a léčbě žaludečních vředů. Experimenty provedené v USA prokázaly, že kapsaicin, konzumovaný v ledovém nápoji nebo zmrzlině, chrání před vznikem žaludečních vředů.

Opuncie (kaktusový fík)

Použití opuncie v nápoji je z důvodu její unikátní chuti, vůně a barvy.Je dominantním aromatickým prvkem nápoje a spolu s ostatními extrakty vytváří jeho originální a lahodnou chuť. U výrobku typu osvěžujícího nápoje je to jedna z důležitých smyslových vlastností, která je dle průzkumu předmětem kritiky (zejména ženská populace) u současných energetických nápojů, charakteristické svou 'univerzální' a přesládlou chuť.

Vitamin B1 (thiamin)

Tento vitamin je v nápoji obsažen ve významném množství zcela cíleně. V současné stravě je velmi často nedostatečně obsažen navzdory jeho doplňování do různých potravin. Je totiž citlivý na teplo a kromě toho jsou v některých potravinách přítomny látky, které ho ničí. Podobně tomu je v případě zneužívání alkoholu. Thiamin je pozitivně působícím kofaktorem nervových dějů mechanismem, který dosud není definitivně objasněn. Prospěšný je i pro diabetiky. Chrání před psychickým přetížením. Ovlivňuje přeměnu cukrů a tuků.

Vitamin B6 (pyridoxin)

Zvyšuje tvorbu nervových přenašečů v mozku.

Vitamin B12 (kobalamin)

Stimuluje krvetvorbu a podporuje tvorbu energie.

Vitamín C (kyselina L-askorbová)

Jeho množství v nápoji je zárukou působení stejně jako jistotou prevence jeho nedostatku. Působení tohoto vitamínu je dostatečně známo.

Guarana (Paulinia cupana)

Guaranosidy (směs látek - guaranin, theofylin, theobromin, adenin a saponiny) jsou obsaženy v semínkách a jsou považovány za velmi účinné tonikum - stimulant. Podrobné experimenty prokázaly, že tyto látky prodlužují věk, zvyšují odolnost proti únavě, podporují schopnost psychické koncentrace, zlepšují krevní oběh a omezují riziko vzestupu cholesterolu.Zvyšují přeměnu tuků na energii. Snižují chuť k jídlu tím, že brání pocitu hladu. Pokud je v nápoji podprahové množství extraktu z guarany a pokud je její efekt simulován syntetickým kofeinem, tonizující působení je krátkodobé a především se tak nedocílí významného vlivu ve výše uvedených oblastech.

Kamikaze obsahuje 150mg guaraninu v jednom litru nápoje.Tím je zcela ojedinělý!

Důvod, proč je tak málo guarana výrobci používána nebo proč je její množství v jiných nápojích tak zanedbatelné, když se jedná o tak unikátní přírodní stimulant, je především její vysoká nákupní cena.

DÁVKOVÁNÍ NÁPOJE

Pokud se rozhodnete použít KAMIZAKE opakovaně v průběhu dne, doporučuje se mezi jednotlivými dávkami udělat vždy pauzu asi 1-2 hodiny.

Pokud vysloveně nechcete 'riskovat' horší usínání, pak doporučujeme poslední dávku použít nejpozději 5 hodin před očekávaným odchodem na lože.

Nápoj ani v dávce několika balení za 24 hodin nezpůsobuje nadměrnou excitaci, takže nemění schopnost vykonávat koordinačně složité pohyby.

Po konzumaci většího počtu balení nenastává útlum.

Upozornění:

v případě, kdy budete na vlastní odpovědnost konzumovat denně několik balení bez přerušení a pak náhle vysadíte, může po přibližně 2-3 dnech dojít k subjektivnímu pocitu nedostatku energie. Je to způsobeno snížením hladiny účinných látek a absence jejich působení na organizmus. Z těchto důvodů není účelné nápoj používat ve větším množství po mnoho dní po sobě.

Dálkoví řidiči:

2 balení za 24 hodin s pauzou 4-5 hodin.

Mimořádné situace - profesionální armáda, policie a záchranný sbor:

2 balení postupně asi 2-3 hodiny před plánovanou akcí , v případě nutnosti - extrémní zátěže lze opakovat až do konzumace 6 balení za den. POZOR: 1 balení = 350 ml tekutiny, 6 balení = 2,1 litru tekutiny.

Manažeři a psychicky zatížené osoby:

1-2 balení za 24 hodin.

Staří lidé a osoby trpící nízkým krevním tlakem:

1-2 balení za 24 hodin.

Sportovci registrovaní:

Kofein je sledovaná látka, která je povolena do určitého množství. 1 balení obsahuje 80 mg kofeinu, což odpovídá přibližně 1 šálku kávy. Hodnot kofeinu v moči, které jsou považované za doping, nelze dosáhnout ani postupnou konzumací 6 balení!

Sportovci neregistrovaní:

1-2 balení za 24 hodin

Upozornění:

Osoby trpící chronickou únavou mohou nápoj konzumovat po poradě s ošetřujícím lékařem.

Informace:

  • produkt vhodný pro sportovce
  • potravina pro zvláštní výživu


Související zboží:


Klíčová slova pro Kamikaze (Tecfood):

  • kamikaze, energetický, nápoj, drink, red, bull, redbull, tecfood


Chcete Kamikaze (Tecfood) koupit?

  • postup krok za krokem najdete zde
  • případně volejte naší hot-line 606 344 177


Chcete se na cokoliv zeptat?
Jméno:  E-mail:
Nadpis:  Upozornit na odpověď:
Otázka:
Odesláním dotazu souhlasíte s jeho
zveřejněním na této stránce.
Na otázky odpovídají:

Pavel Provázek
Trenér I. třídy TŠ FTVS, majitel Mega Fitness Praha.

Michael Vintr
Fitness instruktor
II. třídy, osobní trenér.

Štěpánka Flusserová
Mgr. fyzioterapie
3. LF a FTVS, instruktor fitness.N Nákupní košík


Nyní můžete:
- nakupovat
- ukázat košík
V Vyhledávání

Hledaný výraz:

P Praktické
N Nepřehlédněte

Víte, že můžete objednávat i SMSkou? Stačí napsat seznam požadovaného zboží, způsob dopravy a dodací adresu
na číslo 606 344 177!

H Hot-line

Potřebujete poradit?
Chcete objednat?
Volejte 602 28 98 38!

O Odkazy
• gigafitness.cz
• posilovací stroje
• trenérské kurzy
• osobní trenér
P Provozovatel
Provozovatelem tohoto internetového obchodu je:

MEGA Fitness, spol. s r.o.
Bruslařská 1185/16
102 00, Praha 10
IČ: 645 80 601
MEGA Fitness, spol. s r.o., Praha 10, Bruslařská 1185/16, PSČ 102 00; IČ: 645 80 601
Jméno:
Heslo:
Sportovní výživa
Literatura
Fitness zařízení