Creatine monohydrate (tablety)

Kreatin je jedním ze základních zdrojů energie využívané pro kontrakci svalů. V těle se syntetizuje v ledvinách a játrech z aminokyselin argininu, glycinu a methioninu. Značná část je uložena v buňkách kosterního svalstva, dále pak je přítomen v mozku a krvi. Kreatin zvyšuje fyzickou výkonnost při po sobě jdoucích krátkodobých intervalech vysoce intenzivního fyzického výkonu – příznivého účinku se dosáhne při přívodu 3 g kreatinu denně. 1 tableta obsahuje 400 mg kreatinu.
Creatine monohydrate (tablety) (sleva 19 %)
balení druh běžná cena cena pro vás počet kusů  
300 tbl neuvedeno 350 Kč 282 Kč
minusplus

Našli jste kdekoliv lepší cenu? Klikněte zde a dáme Vám nižší!

Tweet

Informace výrobce (Creatine monohydrate (tablety), ATP Nutrition):

Více kreatinu ve svalech znamená více adenosintrifosfátu ATP – hlavního zdroje pro svalovou práci. Z kreatinu vzniká jeho vysokoenergetická forma fosfokreatin, druhý nejdůležitější zdroj energie. Kreatin nemá žádné vedlejší účinky.

Creatine monohydrate je jedním z nejvýznamnějších přípravků pro získání lepší sportovní výkonnosti (síla, výbušnost, rychlost, intenzita, vytrvalost).

Přednosti užívání:

  • doplnění zásob kreatinu v těle
  • kreatin zvyšuje fyzickou výkonnost při po sobě jdoucích krátkodobých intervalech vysoce intenzivního fyzického výkonu

Kreatin se uplatňuje zejména při krátkých intenzivních výkonech (kulturistika, atletika, cyklistika, plavání) nebo při sportovních hrách (volejbal, košíková, tenis, hokej, fotbal). Odborníci doporučují, aby byl kreatin aplikován ve dvou fázích. Suplementace kreatinem ve vyšších dávkách po dobu startovací fáze, která trvá 14 dnů u silových sportů, 10 dnů u rychlostních sportů a 7 dnů u vytrvalostních sportů v množství 3 krát 10 g (2 kávové lžičky) denně vede ke zvýšení hladiny fosfokreatinu ve svalu, což je jeden ze základních předpokladů zvýšení výkonu u sportů, které vyžadují výbušnou sílu. Více kreatinu ve svalech znamená více ATP využitelného k dosažení maximální síly. Protože se kreatin odbourává ze svalu velmi pomalu, k zajištění stálosti této hladiny postačuje množství kreatinu dodávané v udržovací fázi v množství 3 krát 5 g denně.

Doporučené dávkování:

  • během plnící fáze užívejte 5 tablet Creatine Monohydrate 2x denně po dobu 5 dnů
  • dále užívejte 5 tablet Creatine Monohydrate denně
  • pro lepší účinky vezměte dávku 30 minut před tréninkem

Tabulka nutričních hodnot:

10 tbl
kreatin monohydrát 4000 mg

Složení:

  • HPLC testovaný kreatin monohydrát, premix: dextróza, dextróza, sacharóza, glukózové polymery, kyselina stearová, kyselina citronová, přírodní a přírodně identická aroma, stearát hořečnatý

Informace:

  • produkt vhodný pro sportovce
  • potravina pro zvláštní výživu

Související zboží:

Klíčová slova pro Creatine monohydrate (tablety) (ATP Nutrition):

creatin, kreatin, creatine, kreatyn, monohydrate, monohydrát, monohidrát, monohidrate, tablety, v tabletách, prášky, atp nutrition

Chcete Creatine monohydrate (tablety) (ATP Nutrition) koupit?

Chcete se na cokoliv zeptat?

Jméno: E-mail:

Nadpis: Upozornit na odpověď:

Otázka:

Kolik je dvě plus dvě? (ochrana proti spamu)

Odesláním dotazu souhlasíte s jeho
zveřejněním na této stránce.

Na otázky odpovídají:

Jiří Surý Jiří Surý
Instruktor fitness, odborník na výživu a posilovací stroje.

Štěpánka Flusserová Štěpánka Flusserová
Mgr. fyzioterapie
3. LF a FTVS, instruktor fitness.

Pavel Provázek Pavel Provázek
Trenér I. třídy TŠ FTVS, majitel Mega Fitness Praha.

Michael Vintr Michael Vintr
Fitness instruktor
II. třídy, osobní trenér.

Dotaz

autor: Radek • datum: 13.01.2015

Dobry den chtel bych se zeptat kolik tablet brat v plnici fazi v treninkove a netreninkove dny a kolik tablet brat v normalni fazi v treninkove a netreninkove dny vsude pisi neco jineho?Dekuji R ATP NUTRITION Creatine Monohydrate 300tablet

Dobrý den , účinné je už dávkování kolem 3 – 5 g kreatinu na den. Všude píší rozdílné dávkování proto, že je možnost užívat jej v různých cyklech. Buď v menších dávkách 5-10g den, nebo 10-20g na den první týden a pak udržovací fáze 5g denně, nebo v den tréninku zvýšit příjem na 10-20g a v netréninkový den 5g. Výběr je na vás, vyzkoušejte co vám sedí. Doporučuje se cyklovat cca 6 týdnů a pak na stejnou dobu vysadit. 5g cratinu = 12 tbl. atp creat. monoh.

kreatine

autor: Martin • datum: 13.09.2013

Dobrý den,je lepší kreatine nebo protejnové nápoje. děkuji

Dobrý den, na takto položenou otázku nelze odpovědět, protože každý doplněk má zcela jiný účel. Proteinové doplňky jsou vhodné tehdy, když potřebujete zvýšit příjem bílkovin, a kreatin je vhodný pro výkonnostní sportovce, kteří se snaží budovat sílu a svalovou hmotu.

Creatin + bcaa

autor: Ladin • datum: 04.09.2013

Dobrý den. Měl bych dotaz. Smím před tréninkem užívat creatin v tabletách společně s bcaa? děkuji za odpoveď

Dobrý den, ano, takový způsob užívání je v pořádku a rozhodně ničemu neuškodí, nicméně obvyklou praxí pro lepší efekt kreatinu je jeho užívání společně s porcí sacharidů.

dotaz

autor: lukas • datum: 22.01.2011

dobry den,mam kreatine mon tbt vazim 81 kg a jesly muzu pouzit takove davkovani prvni 5 dni 10tbt 3x dene a pak 5tbt 3x dene

Dobrý den, můžete, nicméně doporučuji prodloužení startovací fáze alespoň na 7 - 10 dní, na udržovací pak množství snížíte.

Dávkování

autor: POP • datum: 26.04.2010

Dobrý den, je mi 17 let vážím 69kg a cvičím 1. rok. Jaké by bylo pro mě vhodné dávkování, mám to užívat hned před cvičením nebo po cvičení? Děkuji

Dobrý den, osobně si myslím, že užívání Creatine Monohydrate v 17 je předčasné, skvělých výsledků dosáhnete i bez něj pokud budete dodržovat správnou stravu a kvalitní trénink doplníte dostatkem odpočinku. Pokud jeden z těchto tří nezbytných kroků k úspěchu nedodržíte, je užívání Creatinu tak jako tak zbytečné.

Creatin + Aminokyseliny

autor: Jiří Stach • datum: 23.06.2007

Dobrý den,chci se zeptat jestli mohu užívat společně produkt AMINO 4000 od firmy MEGA-PRO NUTRITION v tabletách a MICRO CREATIN MONOHYDRATE od firmy ATP Nutrition v práškové formě.Nějakou dobu již cvičím a zmíněné AMINO 4000 jsem již bral ale nedobral, teď zacčínám cvičit znovu a chci dobrat tyto AMINO 4000 a k tomu jsem si už dokoupil zmiňovaný MICRO CREATIN MONOHYDRATE od ATP Nutrition v prášku.Začal jsem znovu cvičit a teď asi po měsíci chci začít užívat tyto prostředky.Je to možné?Mockrát děkuji za odpověď.

Ano je to možné.

^ Nahoru ^