Rezistentní škrob Hi-Maize

Hi-Maize je přírodní speciální forma dietní vlákniny. Vláknina přispívá k urychlení střevního tranzitu a zvýšení objemu stolice. Vyprazdňování je častější a pravidelnější. Rezistentní škrob Hi-Maize pochází z vysoce amylózní odrůdy kukuřice, která je výsledkem téměř dvacetiletého konvenčního šlechtění. Při následném zpracování této kukuřice se používají výhradně standardní postupy – Hi-Maize tedy není žádným způsobem chemicky modifikován.
Rezistentní škrob Hi-Maize (sleva 3 %)
balení druh běžná cena cena pro vás počet kusů  
200 g (neuvedeno) 98 Kč 96 Kč
minusplus

Našli jste kdekoliv lepší cenu? Klikněte zde a dáme Vám nižší!

Tweet

Informace výrobce (Rezistentní škrob Hi-Maize, REJ):

Většina škrobů, které konzumujeme, je naším trávicím traktem zcela zpracována a vstřebána, tzn. využita. Některé škroby ale procesu trávení odolávají a dostávají se až do tlustého střeva, kde se chovají jako dietní vláknina. Tyto typy škrobů se nazývají rezistentní škroby.

Pokud se Hi-Maize použije jako přísada do chleba, sušenek, těstovin či cereálií, může se tak zvýšit jejich obsah vlákniny, aniž by tyto potraviny chuťově utrpěly. Nahrazením části mouky rezistentním škrobem redukujeme obsah stravitelného škrobu, a tím pádem i obsah glukózy, která je po rozložení škrobů absorbována do krve. Potraviny s vysokým obsahem snadno stravitelného škrobu (např. bílý chléb) uvolňují glukózu rychle z tenkého střeva do krve. To způsobuje její prudký vzestup v krvi, který je vzápětí následován rychlým poklesem.

Možnosti použití Vlákniny Hi-Maize:

  • pro zvýšení obsahu vlákniny nalezne Rezistentní škrob Hi-Maize použití všude tam, kde se používá běžně bílá mouka (pečivo, sušenky, knedlíky, moučníky, aj.), do obilných kaší, komerčních cereálií, mletých mas atd.
  • množství Rezistentního škrobu Hi-Maize, které nahrazuje část mouky, by mělo být optimálně 15 % hmotnosti mouky (ne méně jak 12 % a ne více jak 20 %, aby nedošlo ke zhoršení vlastností těsta)

Tabulka nutričních hodnot:

100 g
energetická hodnota 544 kJ/130 kcal
bílkoviny 0,8 g
sacharidy 31 g
cukry 0 g
tuky 0,8 g
nasycené mastné kyseliny 0,35 g
vláknina 56 g
sodík 8,5 mg

Složení:

  • vysoce amylózní kukuřičný škrob

Informace:

  • produkt vhodný pro sportovce
  • potravina pro zvláštní výživu

Související zboží:

Klíčová slova pro Rezistentní škrob Hi-Maize (REJ):

Vláknina Hi-Maize, hi, hy, maize, mayze, majze, himaize, hymaize, psyllium, psylium, psilijum, psilium, vláknina, vlákniny, přírodní, zdroj, rezistentní, resistentní, škrob, škrobu, rezistentní, fiber, vital, REJ

Chcete Rezistentní škrob Hi-Maize (REJ) koupit?

Chcete se na cokoliv zeptat?

Jméno: E-mail:

Nadpis: Upozornit na odpověď:

Otázka:

Kolik je dvě plus dvě? (ochrana proti spamu)

Odesláním dotazu souhlasíte s jeho
zveřejněním na této stránce.

Na otázky odpovídají:

Jiří Surý Jiří Surý
Instruktor fitness, odborník na výživu a posilovací stroje.

Štěpánka Flusserová Štěpánka Flusserová
Mgr. fyzioterapie
3. LF a FTVS, instruktor fitness.

Pavel Provázek Pavel Provázek
Trenér I. třídy TŠ FTVS, majitel Mega Fitness Praha.

Michael Vintr Michael Vintr
Fitness instruktor
II. třídy, osobní trenér.

Kilo

autor: Iva • datum: 19.01.2012

To množství 5500 KJ je asi v kilu a ne ve 100g. Koukněte na normální kukuřiční škrob ....

Dobrý den, již jsem to dříve zjišťovala ve skladu (viz odpověď níže), jak je to zmíněno v tabulce nutričních hodnot přímo na tomto výrobku, zda jsme neudělali chybu. Přesně takto je to skutečně na obalu výrobku napsáno, proto to tak máme i zde. Do výrobku nevidíme, naše nutriční údaje v textech respektují údaje výrobce na obalech produktů.

1. 2. - Informovali jsme se dodatečně přímo u výrobce a měl to na produktu špatně, tzn. opravili jsme hodnoty u nás.

Hi-Maize

autor: J.B. • datum: 19.01.2012

Lze tento produkt konzumovat bez tepelného zpracování, např. přidáním do jogurtu?

Dobrý den, pravděpodobně ano, ale přednostně je určen k úpravě jako mouka, tak aby Vám neudělal nějaké trávicí obtíže.

Dietní?

autor: karina • datum: 12.07.2011

Dobrý den, nemohla jsem si nevšimnout neuvěřitelné kalorické hodnoty tohoto výrobku. Je opravdu možné, že ve 100g obsahuje 5500 kJ/1300 kcal? Nehledě nato, že vzhledem k obsahu 31g sacharidů, a 0,8g tuků a bílkovin by se jeho kalorická hodnota měla pohybovat kolem 130Kcal na 100g. Není tedy možné, že jste omylem přidali nulu? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem K.

Dobrý den, ještě jsem to zvlášť nyní zjišťovala ve skladu, jak je to zmíněno v tabulce nutričních hodnot přímo na tomto výrobku, zda jsme neudělali chybu. Přesně takto je to skutečně na obalu výrobku napsáno, proto to tak máme i zde.

^ Nahoru ^