BCAA MAX

Tato forma aminokyselin BCAA vytváří podmínky pro anabolický proces, který vede k růstu aktivní svalové hmoty a výkonnosti, rychlejší regeneraci a k zamezení stagnace ve všech silových sportech. BCAA Max je kvalitní komplex nejdůležitějších aminokyselin,které zatěžovaný organismus potřebuje ke zvýšení kvality a množství svalové hmoty, obnovení síly a urychlení regenerace.
BCAA MAX (sleva 20 %)
balení druh běžná cena cena pro vás počet kusů  
100 cps neuvedeno 218 Kč 175 Kč
minusplus
250 cps neuvedeno 490 Kč 394 Kč
minusplus

Našli jste kdekoliv lepší cenu? Klikněte zde a dáme Vám nižší!

Tweet

Informace výrobce (BCAA MAX, ATP Nutrition):

BCAA (L -leucin, L-valin, L-isoleucin) jsou esenciální (tělo si je nedokáže samo vyrobit) aminokyseliny s rozšířeným řetězcem, ketreé jsou po dodání přednostně zpracovány svalovými buňkami za uvolnění energie. Tak je chráněna vlastní svalová hmota před devastací. L-valin je energetický zdroj pro mozek. BCAA stimulují uvolňování svaly budujícího hormony inzulínu. Antikatabolická neesenciální aminokyselina L-glutamin pomáhá při zátěžových situacích zkrátit potřebnou dobu regenerace organismu a zvýšit imunitu.

Kde BCAA najdeme?

BCAA (z anglického Branched Chain Amino Acids) jsou aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (L-leucin, L-isoleucin, L-valin). Tyto tři aminokyseliny patří společně s několika dalšími mezi esenciální (nepostradatelné) aminokyseliny, které musí být organismu dodávány, protože si je nedokáže sám vytvářet z jiných aminokyselin. Svalová tkáň lidského organismu je tvořena až z 35 % těmito aminokyselinami.

Jak BCAA MAX působí ?

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem mají speciální úlohu v metabolismu dusíku. Při dodržování diety jsou energetickým zdrojem pro mozek. Konzumací výživových doplňků s BCAA jsou tyto aminokyseliny přednostně odsouvány z jater do svalů, v nichž jsou pro svaly speciálně ušetřeny. Fyzická aktivita podněcuje schopnost svalů zpracovávat BCAA jako palivo. Přednostně jsou pro svalovou práci zužitkovány, jsou - li vyčerpány aktuální rezervy cukru ve formě svalového glykogenu.

L-leucin má největší význam pro tvorbu nových bílkovin a zároveň brání rozpadu původních bílkovin. Organismus využívá leucin dvakrát více než ostatní dvě aminokyseliny. Výrazně napomáhá odbourávání tuků, které na sebe váže za tvorby lipoproteinů. L-isoleucin je esenciální aminokyselina pro produkci hemoglobinu. Společně s L-valinem slouží jako prekurzor při akutní potřebě glutaminu a alaninu. Tyto dvě aminokyseliny jsou během svalové námahy nejvíce spotřebovány, neboť jsou efektivním palivem pro svaly. Tímto způsobem je sval chráněn před vlastní devastací. L-valin je energetický zdroj pro mozek.

Svalová tkáň je tvořena glutaminem až z 60 %. Glutamin je jedním z vychytávačů amoniaku a je nepostradatelný pro mozkový metabolismus. Zvyšuje též hladinu krevní glukózy. Při zpracování aminokyselin dochází k hromadění amoniaku a ten způsobuje svalovou únavu, zpomalení restituční fáze a zpomalení procesu proteosyntézy. L-glutamin tak napomáhá svými účinky zkrátit potřebnou dobu regenerace, zvýšit imunitu a zvýšit sekreci růstového hormonu, který zvyšuje transport aminokyselin do svalových buněk a v játrech obsah glykogenu.

Nejsou-li BCAA aminokyseliny doplňovány, dochází k nežádoucím katabolickým procesům ve svalech, energie musí být pro svalovou práci získána rozpadem vlastní vytvořené svalové hmoty.

Doporučené dávkování:

  • užívejte 6 kapslí BCAA MAX 3krát denně - po probuzení, mezi jídly a před spaním
  • v tréninkový den užívejte 6 kapslí před, během a po tréninku a navíc ještě 6 kapslí před spaním

Profil aminokyselin:

6 cps
L–valin 400 mg
L-isoleucin 700 mg
L-leucin 450 mg
L-glutamin 600 mg

Složení:

  • L-isoleucin, L-leucin, L-valin, L-glutamin, želatinová kapsle, stearát hořečnatý

Informace:

  • produkt vhodný pro sportovce
  • potravina pro zvláštní výživu

Související zboží:

Klíčová slova pro BCAA MAX (ATP Nutrition):

bcaa, amino, amina, aminoikyseliny, rozvětveným, řetězcem, aminostar, leucin, isoleucin, valin, atp, megapro, mega-pro, nutrition

Chcete BCAA MAX (ATP Nutrition) koupit?

Chcete se na cokoliv zeptat?

Jméno: E-mail:

Nadpis: Upozornit na odpověď:

Otázka:

Kolik je dvě plus dvě? (ochrana proti spamu)

Odesláním dotazu souhlasíte s jeho
zveřejněním na této stránce.

Na otázky odpovídají:

Michael Vintr Michael Vintr
Fitness instruktor
II. třídy, osobní trenér.

Štěpánka Flusserová Štěpánka Flusserová
Mgr. fyzioterapie
3. LF a FTVS, instruktor fitness.

Pavel Provázek Pavel Provázek
Trenér I. třídy TŠ FTVS, majitel Mega Fitness Praha.

Dtaz

autor: Robert • datum: 17.06.2007

je to 2 roky co jsem přestal cvičit hoby a teď za to chci vzít pořádně tak se chci zeptat jestli je to vhodné použít BCAA MAX na prví měsíc cvičení a poté to kombinovat s proteinem 85%. a jaké je dávkování děkujip.Šemro Robert

Použil bych pouze kvalitní protein.Dávkování bílkovin je podle Vaší TH.Celkový denní příjem bílkovin se vypočítá: 1,5 - 2,5 g x TH.

^ Nahoru ^